niya8193 niya8193
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

A student spends 40 minutes a day studying. How many days per year does the student study?

Respuesta :

diffshahid99901
diffshahid99901 diffshahid99901
  • 02-11-2018
Is the questions supposed to be how many hours per year?
Answer Link

Otras preguntas

Cat n Co. believes that demand for its product can be represented by P=10-0.003Q. Where P is the unit price in dollars and Q is the quantity of sales. The total
What describes earth’s magnetic flow
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
what is food service and procedure?
A nitrogen atom has _____ valence electrons. Answers.A) 0b) 3c) 5d) 7e) 8
the authors purpose in Thai cave boys
Why was the Battle of Saratoga such a key to American success in the Revolutionary War? a) It secured foreign support for the American cause b) It marked the ca
What is the 6x The function f is defined by f(x) value of f(x) when x = 3 ?
A cream that would relieve itching due to allergies: a) Antihistamine cream b) Corticosteroid cream c) Hydrocortisone cream d) Calamine lotion
Openings in the earth where steam and water shoot high into the air are called ___a. Geysersb. Hot springsc. Fumarolesd. Mud pots