garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

How would you justify the simplification of 6xy divided by y? Please explain, so I have a deeper understanding of it.
Animals in the same phylum arthropoda must also be in which same taxon
The most​ complex, fully-featured collaboration tool that is popular in business today is​ _________.
Which of the following correctly describes the formula for speed? Speed equals direction plus time Speed equals distance plus direction Speed equals distance
Please help with math question
How does regular exercise help to reduce the effects of mental stress?
what is the best but slowest way to thaw food safely?
On Monday, a local hamburger shop sold a combined total of 504 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was three times the number of h
Earth travels about 10^9 kilometers in its year-long orbit around the sun. About how far does it travel in 100 years?
Fill in the blank with the right form of the verb avoir. Mes amies et moi faim