lauraarango19 lauraarango19
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help 7th grade math easy

please help 7th grade math easy class=

Respuesta :

mathiscool18
mathiscool18 mathiscool18
  • 19-10-2018
You would choose a point on the line.
(10,15)
Then you wpuld take 15 and divide by 10, to get the cost per pound.
[tex]15 \div 10 = 1.5[/tex]
Therefore it cost $1.50 per pound and anwser C
Answer Link

Otras preguntas

on sara's computer, 3/8 of the hard drive is files. Of the files, 1/6 are games . What part of the hard drive is games?
2 ( 4a - 12 ) + 3a = 6a + 1
36 is _______% less than 60?
how have computers changed mapmaking in recent years
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
What's breed of given cat???Check attachment
What were the 4 major truths Jefferson presented in the declaration of independence?
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
36 is _______% less than 60?
36 is _______% less than 60?