monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
In most societies, resources are allocated by
The length of a rectangle is 6 feet more than twice the width. if the length is 24 feet, what is the width?
Electronic shopping agents that comb websites to compare prices and product or service features are referred to as __________.
¿Qué _____________ (tú)? No te entendí.
Which answer best explains the relationship between size and mass of the sun?
What did Missouri Kentucky Maryland and Delaware have in common during the Civil War
A data set has the following characteristics: Mean: 4.9 Median: 6 Mode: 6 Variance: 4 The z-score is the number of
The muscular system provides structure for the body while the skeletal system provides support and movement. A.) True B.) False
Which logarithmic graph can be used to approximate the value of y in the equation 3^y = 7? 20 POINTS
Explain how you can apply the ideas of grit and growth mindset to achieve your goals. include discussion of your aces self-assessment inventory score on the mot