AngelDaKing
AngelDaKing AngelDaKing
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with this please help the last one is 20 for 4.20

i need help with this please help the last one is 20 for 420 class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-07-2018
Hello!

The word "per" means to divide. Therefore we will divide our price by ounces to find how much one ounce costs.

.42/2=.21

It costs $0.21 per ounce.

I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Please help, will give brainliest.
Please answer numbers 32 and 33! Please show work and explain your answer!
Re-writing the natural history of pain and related symptoms in the joint hypermobility syndrome/ehlers-danlos syndrome, hypermobility type.
If you start with 60% sunny days and after 200 days it decrease by 50%. How many days of the 200 were sunny days
__________ is a chronic disease in which cholesterol and other fats are deposited on the inner walls of the coronary arteries, reducing circulation to heart tis
PLEASE ANSWER + BRAINLIEST!! Which expression is equivalent to (3x^2 - 7)? A. (2x^2 - 11) - (x^2 + 4) B. (5x^2 - 6) - (2x^2 - 1) C. (10x^2 - 4) - (7x^2 + 3) D.
What should u do if you see lightning while you are outside exercising
A school ID that includes prepaid amounts for school lunches is called a debit card.
When doing a close reading, what is involved in the process of annotating a text?
Metabolic syndrome is a cluster of risk factors that appear to promote type 2 diabetes and _____.