zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 03-07-2018
To find this answer, we need to multiply 3.57 by 12.
[tex]3.57 * 12 = 42.84[/tex]
Therefore, 12 planks will cost $42.84.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-07-2018
HI THERE!
I can help you:)


so first we take the number of wooden planks and the price of each one, so that would be $3.57 and 12 wooden planks. since we already know the values of both then we can just skip to multiplying $3.57 times 12 which would be = $42.84  for 12 wooden planks 

-have a wonderful day  :) 
Answer Link

Otras preguntas

How are dbg and dbg different
What are the required hours of training for a manicurist?
[tex]3v+1=22[/tex] ------
A friend says a single cells is not really alive. Do you agregó? Why or why not?​
list four characteristics of all living things
Why is the everglades considered a physical system in Geography?
Peggy competes in a biathlon by running and bicycling around a large loop through a city. She runs the loop one time and bicycles the loop five times. She can r
Question 1: Solve the system. Use the substitution method. .A .B .C .D
Pizza Palace charges $13.25 for a plain cheese pizza and $.75 for each additional topping. If a cheese pizza with toppings costs $18.50, how many toppings are o
10 points for 2 algebra problems