zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true?
graphics that contain movement are often referred to as..........​
A cable repair person has 8.7 meters of wire. Suppose each meter of the wire weighs 2.8 ounces. Find the weight of the wire.
mmilinuSubtract - 3x2 + 4x + 10 from 2x2 – 2x​
What expression is equivalent to x-5/(x-5)(x-4)
Match the definition to the term. source works-cited page direct quotation the acknowledgement of all outside sources researched and 2 2 used in an assignment i
What is photosynthesis? ​
Iridium-192 is an isotope of iridium and has a half life of 73.83 days. If a laboratory experiment begins with 100 grams of iridium-192, the number of grams, A,
Simplify the cubed root of six over the fourth root of six six raised to the one twelfth power six raised to the one fourth power six raised to the four thir
Select all that apply. Besides many deaths, other effects of the plague included _____. persecution of Muslims and Jews for being the cause of the plague little