Jemima31 Jemima31
  • 02-03-2016
  • Mathematics
contestada

Sophia bought 2 jars of pickles for $65. What is the unit price?

Respuesta :

Elephant4
Elephant4 Elephant4
  • 09-03-2016
The unit price is $32.50 because 65 divided by 2 is 32.50
Answer Link

Otras preguntas

the difference between the square roots of a number is 30. What is the number?
what number is 1,000,000 greater than 337,676
counterexample angle bisector?
divide 18 cups if flour into two groups so the ratio is 4 to 5
What factors shaped American imperialism?
What is the estimate for 403,446+396,755 help please
How do you convert 0.4 repeating into a fraction?
does water roll or slide in wax paper?
What is the best estimate for the product of 289 and 7?
What is the greatest common factor of 142 and 148