aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which sign is the less sign and which one is the greater sign (can someone please tell me I really need help! and I never understand the signs!) is this greater
which number is 100 less than 38 tens
What is the value of 9P5? A. 45 B. 126 C. 15,120 D . 59,049 A cooking club has 12 members.How many ways can they select a president and vice presiden
one way that animals adapt to seasonal change
What events began and ended athens' golden age??
how much sperm does it take to make a baby?
why did the framers give the power to congress rather than to the states?
Prove identity tan 3x−tan 2x−tanx = tan 3xtan 2xtanx
For f(x)=3x+4, find f(2) and find x such that f(x)=17
The Earth has a radius of 6,400 kilometers. A satellite orbits the Earth at a distance of 12,800 kilometers from the center of the Earth. If the weight of the s