brittanyk2000009 brittanyk2000009
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

the local farmer sells a 4-pound basket of pears for $9. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

what was darwins role on beagle
Help Please!!!!!!!!!!! A laser printer prints 360 pages in 30 minutes. What is the printing rate in pages per minute?
What is a instrument that measures precipitation?
about how many american troops served in combat during world war I?
what reference source would you use to find the meaning of "etiquette" this is language arts
what is the smallest unit that can carry on all functions of life
Which of the following rights were guaranteed under the Bill of Rights? freedom of press, speech, and the right of women to vote no cruel and unusual punishment
what times what equals 160
what number is 0.5% of 8?
A pair of sneakers is on sale for $51. This is 75% of the original price. what was the original price of the shoes?